18 IV A.D.2021

III tydzień WIELKANOCY

w liturgii:

piątek: św.Wojciecha uroczystość (nie obowiązuje post)

uroczystośc odpustowa w Gadomiu o godz.18.00

obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub jubileusze najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa

OBOWIĄZUJE OGRANICZENIE ILOŚCI OSÓB UCZESTNICZACYCH WE MSZY ŚW.

1 osoba na każde 20 m2 powierzchni świątyni z zachowaniem dystansu 1,5 m: Golczewo ok.360m2 (z chórem) = 18 osób;

Gadom ok.50m2= 3 osoby Unibórz ok.130m2= 7 osób Samlino ok.150m2= 8 osób

* mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński

1. Michał Jarmoszewicz z Gryfic i Mariola Gorgoń z Gadomia

2. Radosław Leus i Joanna Kolmer z Drzewicy

jeśli ktoś zna powody, dla których małżeństwo nie powinno być zawarte, jest zobowiązany to zgłosić

* polecam obejrzenie filmu „Wyrok na niewinnych” - jest to film opowiadający o autentycznych wydarzeniach jakie miały miejsce w USA, w jego realizacji brali udział aktywni uczestnicy historii o której film opowiada. Dostępny jest w kinie internetowym pod adresem www.rafaelkino.pl. Dla chętnych mamy kupony rabatowe (50%) - można otrzymać u mnie lub u księdza Roberta

komunikaty Kurii:

* 1 kwietnia ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, jest to największe przedsięwzięcie statystyczne odbywające się co 10 lat. Każdy mieszkaniec Polski jest zobowiązany ustawowo do wypełnienia formularza spisowego. Podstawową i obowiązkową metodą przekazania informacji jest tzw. samospis przy użyciu aplikacji internetowej dostępnej od 1 kwietnia na stronie https://spis.gov.pl/. Opcjonalną metodą, szczególnie polecaną dla osób, które nie mają możliwości wypełnienia formularza w aplikacji internetowej, jest dokonanie spisu telefonicznie dzwoniąc na infolinię NSP – pod nr tel. 22 279 99 99, gdzie należy wybrać opcję „Spisz się przez telefon”. Z osobami, które z różnych przyczyn nie dokonają samospisu, po 4 maja skontaktuje się rachmistrz telefoniczny, wówczas musimy udzielić informacji, nie mamy możliwości odmowy. Z tego względu warto spisać się samemu przez Internet lub Infolinię telefoniczną w dogodnym dla nas terminie, dodatkowo są to metody preferowane zważywszy na panującą sytuację epidemiologiczną, gdyż w ten sposób ograniczymy konieczność bezpośrednich odwiedzin rachmistrza spisowego w gospodarstwie domowym. Ponadto osoby, które dokonają samospisu mogą wziąć udział w loterii w której do wygrania są wartościowe nagrody.

dziękuję:

* fundatorom i wykonawcom remontu w kościele w Gadomiu

* za przygotowanie i udział w uroczystości odpustowej w Samlinie

* za zaangażowanie w liturgię, dbałość o świątynie, wszelką pomoc, i ofiary, dzięki którym możemy prowadzić inwestycje i funkcjonować, składam serdeczne „Bóg zapłać” ks.Jacek Fabiszak proboszcz