Ogłoszenia Duszpasterskie

16 XII A.D.2018

III tydzień adwentu

w liturgii:

obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub jubileusze najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa

* rozpoczynamy rekolekcje; proszę o modlitwę w intencji prowadzacego je ks.Sławomira Zygi. Tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy po Mszy św. o godz.11.30; w czasie trwania Jarmarku okazja do skorzystania w kościele z Sakramentu Pokuty; spotkania rekolekcyjne w Golczewie codziennie do środy o godz.18.00, filie o godz.17.00 Gadom w poniedziałek, Samlino we wtorek; Unibórz w środę – taca w tygodniu będzie naszym podziękowaniem ks.rekolekcjoniście

* roraty codziennie od poniedziałku do piątku o godz.18.00

* od poniedziałku będzie możliwość zabrania do domu Betlejemskiego Światełka Pokoju (potrzebny będzie znicz lub lampion)

* w poniedziałek po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujacych się do I-wszej Komunii św.

* w sobotę po Mszy św. o godz.18.00 spotkanie dla rodziców i chrzestnych dzeci, które mają być ochrzczone w okresie świątecznym; proszę nie zapomnieć o dokumentach – potrzebny (do wglądu) Odpis aktu urodzenia oraz zgoda na pełnienie godności chrzestnego, jeśli jest spoza naszej parafii

* dziś oddamy cześć relikwiom naszego świętego Patrona wyjątkowo po Mszy św. o godz. 11.30 – nabożeństwo poprowadzi o.Bernard Gonska, jezuita

* Parafialny Zespół CARITAS zaprasza do włączenia się w pomoc potrzebującym przez przynoszenie żywności do koszy i zakup świec Wigilijnej Pomocy Dzieciom

* zakończone rozprowadzanie opłatków – dziękuję panom Pakule i Wiśniewskiemu za trud docierania z opłatkami do domów i za ofiary przy tej okazji składane – można otrzymać opłatek w zakrystii po Mszy św. (również w kościołach filialnych)

* na remont kościoła na koncie jest obecnie 109.580 zł – ofiarodawcom i zbierającym serdeczne „Bóg zapłać”

* z całym programem wizyty duszpasterskiej można zapoznać się w gablocie w przedsionku kościoła parafialnego lub na stronie internetowej Parafii. Jeśli planowany termin nie odpowiada, jest mozliwość umówienia się w terminie dodatkowym, jeśli mamy jakieś ograniczenia czasowe, prosimy o wcześniejszy kontakt – w ostatniej chwili nie zawsze możemy uwzglednić prośbę o zmianę kolejności kolędy; podkreślam, że kolejności nie ustalają ministranci

komunikaty Kurii Metropolitalnej

* Charytatywny koncert kolęd z różnych stron świata odbędzie się 6 stycznia 2019 r., o godz. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej Netto Arena w Szczecinie. Bilety w cenie 50, 60 i 80 zł., są do nabycia w parafiach oraz w Kurii Metropolitalnej

dziękuję:

* wszystkim, którzy zaangażowali się w Jarmark Bożonarodzeniowy, zaczynając od Pana Burmistrza i Urzędu Miasta, ZUP, Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Golczewskiej, Zespołu Szkół w Golczewie, panów Wojewody, Kuleszy, Sitkowskiego przez wszystkich wystawiających, po młodzież która sprzątała otoczenie kościoła

* za zaangażowanie w liturgię, zadbanie o świątynie, wszelką pomoc, i ofiary, dzięki którym możemy prowadzić inwestycje i funkcjonować, składam serdeczne„Bóg zapłać”

                                                                                                                                                              ks. Jacek Fabiszak

proboszcz

 

 

Plan wizyty duszpasterskiej 2018/2019

data

dzień

wizyta

27 XII

czwartek

Gadom bloki, Kłęby 1-20 i 63c -do końca; ul.Spacerowa, ul.Dębowa, ul.Zwycięstwa 55

28 XII

piątek

Gadom reszta; Kłęby kolonia; Kłęby 21-35 i 55-63

29 XII

sobota

Unibórz, Barnisławice, Imno, Zagórz, Leśniczówka Sosnowice,, ul.Leśna, ul.Witosa 19 i od 26 do końca

30 XII

niedziela

Kłęby 36-55 Ronica, Drzewica

2 I

środa

Sosnowice, ul.Krótka ul.Zwycięstwa 36 do końca

3 I

czwartek

ul.Zwycięstwa 25-35

4 I

piątek

ul.Zwycięstwa 1-24

5 I

sobota

Samlino

6 I

niedziela

ul.Warszawska,

7 I

poniedziałek

ul.Miodowa, ul.Pogodna, ul.Radosna, ul.Zaciszna, ul.Spokojna, os.Robotnicze,

8 I

wtorek

ul.Niepodległości

9 I

środa

os.Zdrojowe bloki

10 I

czwartek

ul.Szkolna Ogrodowa 11-13

11 I

piątek

ul.Słoneczna, ul.Sadowa, ul.Stary Tartak ul.Ogrodowa reszta

12 I

sobota

Jedności Narodowej

Dworcowa, os.Zdrojowe reszta

13 I

niedziela

Kamieńska

14 I

poniedziałek

ul.Witosa bloki,

15 I

wtorek

ul.Papieża JPII bloki 9 i 11

16 I

środa

ul.Papieża JPII reszta

17 I

czwartek

ul.9 Maja, ul.Witosa reszta dodatkowe

18 I

piątek

dodatkowe

19 I

sobota

dodatkowe

20 I

niedziela

dodatkowe